קורסים/קורס להכשרת מורים בשיטת אשטנגה וויניאסה דינאמית/

קורס להכשרת מורים בשיטת אשטנגה וויניאסה דינאמית

קורס מקיף יסודי ומעמיק להכשרת מורים לאשטנגה יוגה וויניאסה דינאמית.

טלפון: 050-3773337

קורס מורי יוגה ייחודי, המבוסס על תרגול והוראת אשטנגה וויניאסה הדינאמית.

את הקורס מנחה זוהר שפירא-מנצורה, מורה בעלת ותק של למעלה מ-20 שנה.

במהלך השנים, זוהר הצליחה להפוך את היוגה לחלק בלתי נפרד מאורח החיים של מאות תלמידים ותלמידות ולעזור לאנשים רבים ליצור חיבור עמוק ומשמעותי אל עצמם.

זהו הקורס הוותיק והמוכר ביותר באזור ירושלים בשיטת האשטנגה והויניאסה הדינאמית. 

נמשך שנתיים והוא בהיקף של 500 שעות מוכר ומאושר ע"י ארגון מורי היוגה בישראל. בשנה הראשונה בקורס, נעמיק בסדרה הראשונה של האשטנגה יוגה, נבחן את חכמתה ונלמד איך לבנות תרגול אישי מותאם ומעצים. התלמידים יתנסו בשיעורי צפייה והוראה. בשנה השנייה ניפתח לעולם הוויניאסה ונלמד ליצור רצפים משתנים של תנוחות הבנויים סביב נושא/רעיון מסוים. בנוסף לכך במהלך הקורס כולו, נעמיק בפרניאמה, מדיטציה, אנטומיה ( עם מיכאל מן עסיס) ובהיסטוריה ופילוסופיה של היוגה ( עם סיגל ביבר). בוגרי הקורס יקבלו תעודת מורה מוסמך לאשטנגה וויניאסה דינאמית מטעם ארגון מורי היוגה הישראלי.

 

 

 

קורסים קרובים

שנה א׳ לתלמידים חדשים - נובמבר 2022

שנה ב׳ לבוגרי קורסים של 250 שעות - נובמבר 2022

 

קורס מורים נשימה

טריקונאסנה אדג'סטינג.jpg

 

 

סילבוס

התמחות אישית וצפייה בשיעורים - משתתפי/ות הקורס יתבקשו לבוא לצפות בשיעורים החל מסוף השנה הראשונה ולשמש כאסיסטנטים/ות החל מאמצע השנה השנייה. כמו כן, על המשתתפים/ות בקורס ללמד (בני-זוג, אחים, חברים וכו')) מספר שיעורים עליהם הם ידווחו. 

 

היסטוריה ופילוסופיה של היוגה (מרצה אורחת: סיגל ביבר. מורה מוסמכת ליוגה מטעם מכון וינגייט ולימודי יוגה תרפיה מטעם בית הספר ליוגה אינטגרטיבית של ציפי נגב ועוסקת בכך מאז שנת 2009. מלמדת את הפילוסופיה של היוגה שהיא פילוסופיה לשחרור מסבל ומכשירה מורים בתחום היוגה תרפיה) - נערוך סקירה קצרה של ההיסטוריה של היוגה ושל הטקסטים המרכזיים במסורת היוגה. נעמיק בלימוד היוגה סוטרה של פטנג'אלי.

 

אנטומיה (מרצה אורח: מיכאל מן עסיס. פיזיותראפיסט בכיר המשלב בטיפול טכניקות מנואליות, קניזיולוגיה ישומית, דיקור מערבי ועוד. מתרגל יוגה מסור למעלה מ- 8 שנים) - נלמד אנטומיה ופיזיולוגיה בסיסית בהקשר לתרגול היוגה בדגש על מערכת השריר-שלד. נעסוק בפתולוגיות שכיחות אצל מתרגלי יוגה ונביט ב "נורות אדומות" ( סימני אזהרה חמורים) ו"נורות צהובות" ( סימני אזהרה מטרידים) ונלמד כיצד להתמודד איתן בשיעורים וכיצד להימנע מהן בתרגול.

 

אתיקה - נושא האתיקה הוא נושא חשוב בוא נעסוק במהלך הקורס כיחידת לימוד עצמאית וכחלק משעורי הפדגוגיה. כיצד לגעת בתלמיד/ה באופן מכבד וטהור, החשיבות של שמירה על פרטיות התלמידים, אתיקה מקצועית בין מורים ועוד.

 

יוגה ככלי להתפחות אישית - היוגה היא כלי לחיים. במסגרת הקורס נבחן כיצד ניתן להשתמש בכלים מעולם היוגה על מנת למצוא איזון בחיי היום-יום, ולהגיע להגשמה עצמית.

 

The buisness of yoga - מה עושים עם כל הידע שלומדים בקורס? איך מתחילים להתפרנס מיוגה? איך בונים בסיס לקוחות (תלמידים...) יציב ונאמן. נקדיש זמן לקראת סופו של הקורס לנושא חשוב זה שאין אף קורס בארץ שעוסק בו.

תרגול אסאנות - תרגול והוראת התנוחות הם חלק מרכזי בקורס.

בשנה הראשונה נעמיק בתרגול הסדרה הראשונה על פי שיטת האשטנגה-וינאיסה. בשנה השנייה נמשיך לתרגול ויניאסה-דינאמית. נלמד רצפים של תנוחות וכיצד מחברים בינהן.

 

בניית תרגול אישי  - הוראת היוגה מבוססת בראש ובראשונה על תרגול אישי. הדרישה המרכזית בקורס היא תרגול יום-יומי. בקורס נלמד אותך כיצד לבנות תרגול אישי מדויק, יציב, ומתמשך.

 

פרנאימה ומדיטציה - כל מפגש בקורס יפתח בתרגול פרנאימה (טכניקות נשימה) ומדיטציה. נלמד כיצד לפתח תרגול כזה בבית וכיצד ללמד אותו לתלמידים.

 

פדגוגיה - ללמוד כיצד ללמד.

הפדגוגיה היא תחום רחב המתחלק לכמה נושאים: אדג'סטינג (הכוונה במגע), מודיפיקציות (התאמת התרגול), מיומנויות שפה ובניית מערכי שיעור.

 

אדג'סטינג - כיצד להשתמש במגע על מנת ללמד את התנוחה, לעזור למתרגל להעמיק בתוכה ולדייק אותה. לכל תנוחה יש יותר מאפשרות אחת של אדג'סטינג. בקורס נלמד אילו הכוונות מתאימות לכל תנוחה ואילו הכוונות מתאימות למתרגלים שונים. נלמד לפתח רפרטואר אישי של אדג'סטינג.

 

מודיפיקציות - התאמת התרגול לתלמידים עם צרכים שונים כגון בעיות גב/ברכיים/כתפיים, נשים בזמן מחזור, הריון ואחרי לידה ועוד.

 

אמנות הדיבור - שימוש בשפה ובאינטונציה בדיבור על מנת לדייק את ההוראה.

 

בניית מערך שיעור - תרגול האשטנגה הוא מובנה ומוכתב מראש. אולם יש יותר מדרך אחת ללמד את הסדרה הראשונה של האשטנגה יוגה. נחקור דרכים אלו ונבדוק מה היתרונות והחסרונות של כל אחת.

בהמשך נלמד לבנות שיעור ויניאסה הגיוני, תוך דגש על בחירת תנוחות המתאימות לכל רצף וחיבור הרצפים זה לזה באופן זורם מדוייק.

השאירו פרטים להרשמה מוקדמת בהנחה

הכירו את צוות הקורס

 

 

Michael.jpg

 

מיכאל מן עסיס

פיזיותרפיסט, בעל תואר שני mpt מאוניברסיטת בן גוריון. מטפל בגישה כוללת הרואה את המטופל כשלם.

מתמחה בשיטות fascial manipulation וקניזיולוגיה ישומית.

מטפל בקליניקה בירושלים באוכלוסיה מגוונת בין היתר שיקום אורטופדי בספורטאים/יות, רקדניות/ים, תלמידים ומורים ליוגה. משמש כפיזיותרפיסט של יחידה מובחרת בצה"ל. מתרגל יוגה כעשור.

מלמד אנטומיה בגישה יישומית המתחברת לעולם התנועה בכל והיוגה בפרט.

 

sigal.jpg

סיגל ביבר

בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, מאוניברסיטת בר אילן ולימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית.

מורה מוסמכת ליוגה מטעם מכון וינגייט.

בשנת 2014 נפרדה מעיסוקה כיועצת ארגונית והתמסרה להוראת היוגה ,לטיפול ביוגה תרפיה, ולהקניית כלים מעולם היוגה להתמודדות עם משברים.

מרצה בקורסי מורים ומלמדת את הפילוסופיה של היוגה שהיא פילוסופיה לשחרור מסבל ומכשירה מורים בתחום היוגה תרפיה. חברת עמותת קדן- עמותה לקידום קיום, דעת ונועם ונמנת עם צוות ההוראה.

 

Zohar 02.jpg

זוהר שפירא מנצורה

מורה בכירה ליוגה , מלמדת משנת 2000.

רקדנית, מורה למחול, בוגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים משנת 1995,

בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה.

בוגרת קורס מורים בשיטת אשטנגה יוגה עם מירי וגלעד חרובי בשנת 2000.

למדה ויג'נאנה יוגה עם נגה ברקאי בשנת 2003-2004.

השתתפה בקורס העמקה למורים ליוגה בשיטת הויג'נאנה יוגה עם אורית סן-גופטה בשנים 2006-2008 ובקורסים שנתיים של יוגה תרפיה בשילוב BMC עם מיכל ירקוני בשנים 2012-2014. ושימשה אסיסטנטית בקורס שנתי נוסף של מיכל.

זוהר יוצרת שילוב מרתק בין המחול ובין שיטות האשטנגה והויג'נאנה יוגה . שילוב בין תנועה דינאמית, זרימה, יצירת חום ונשימה מודעת - לבין דיוק , חיבור למרכז הגוף לאדמה ולשמיים,

קשר בין המרכז לקצוות הגוף והיכולת לנוע ולשהות בתנוחות עם פחות מאמץ.

זוהר, אמא לשלושה ילדים, נשואה לאורן מנצורה, צלם מחול ועורך וידאו ומוסיקה, מתגוררת במושב בית זית, ליד ירושלים.

 

אדג'סטינג עמידת ידיים.jpg

זהר שפירא מנצורה

אדג'סטינג אדהומוקהה.jpg

שאיפה-נשיפה

אשטנגה וינאיסה יוגה

הכנה לפריווריטה=פארשווקנאסנה

פרסריטה פדוטנאסנה

זהר אדג'סטינג לעמידת ראש

עמידת ראש

זהר במדבר

אדג'סטינג אורדווה מוקהה.jpg

אדג'סטינג טריקונסנה.jpg

 

 

 

קורסים נוספים


קורס מורים ליוגה- שיבננדה אשרם במטע (הרי ירושלים)

קורס חודש מרוכז של חיי אשרם מלאים. תכנית הלימודים הנרחבת כוללת תיאוריה ותרגול מעשי, ומכוונת להתפתחות שלמה של התלמיד: פיזית, מנטלית, רגשית ורוחנית. מוכנים לחוויה של פעם בחיים?

לפרטים נוספים
מסלול סווסטה להכשרת מורים ליוגה תרפיה באלהיוגה

500 שעות בהנחיית איריס קליין מספר המקומות מוגבל שנה א - (RYT 200 hrs) מסלול להכשרת מורים ולהשגת רווחה ובריאות אישית דרך היוגה על פי משנתו של קרישנמצ'ריה ומיסודו של א.ג. מוהן. שנה ב - (RYT 300 hrs) תוכנית היסודות החיוניים של יוגה תרפיה תוכנית מקצועית המלמדת את ההיבטים המועילים ביותר של היוגה המסורתית ככלי לתרפיה יחד עם יישומה של משנתו של הגורו הידוע קרישנמצ'ריה, ופיתוחה על ידי תלמידו א.ג. מוהן, אשתו, בתו ובנו דר' גאנש מוהן, ביחד עם התייחסות לאיורוודה, רפואה מודרנית ואינטגרטיבית.

לפרטים נוספים
קורס לימודי המשך -300 שעות- התמחות בויניאסה דינאמית בהנחיית איל צ′חנובסקי

קורס המיועד למעוניינים בהעמקה בדרך היוגה, ובעיסוק בהוראה (תעודת 300 שעות IYN- Independent Yoga Network). **מתאים למתרגלים שסיימו לפחות קורס 200 שעות. הקורס כולל טיסה למייסור, הודו מספר המקומות מועט הקורס יתקיים בימי ו′ בין השעות 13:00-18:00 פעמיים בחודש ובימי רביעי תרגול מייסור שבועי בין השעות 19:00-21:00. תאריך תחילת הקורס: 8.10.21

לפרטים נוספים