מורים/ליאת ירון/

ליאת ירון

האטה יוגה, ויג׳נאנה יוגה

התמחות: פראניאמה, שעורים פרטיים, שעורים קבוצתיים, יוגה תרפיה

כתובת: נס ציונה, ישראל

טלפון: 054-4993349


יוגה תרפיסטית ומורה בכירה ליוגה. מלמדת יוגה בגישה שמכבדת את הגוף האנושי, כזו שמאפשרת להרחיב יכולות, גם בגוף הפיזי וגם באופן שמסתכלים בכלל על דברים. כשתמיד נקודת ההתחלה היא מתן כבוד ומרחב לגוף ולתודעה כפי שהם עכשיו. התאמת היוגה לאדם ולא ההיפך. מלמדת קבוצות של גברים ונשים בכל הרמות; ובמקביל- קבוצות ייעודיות של יוגה תרפיה לבעלי מגבלה או קושי, וטיפולים פרטניים ביוגה שיקומית.

ליאת ירון | יוגה ותרפיה | סטודיו ליוגה בנס ציונה | טיפולי יוגה שיקומית


אני מאמינה כי היוגה היא דרך פרקטית שמאפשרת להתפתח - דרך החיים ובתוכם - ע"י קבלת כלים ונקודות מבט שמאפשרות לנו לנהל את חיי היומיום שלנו מועצמים יותר.

נקודת המוצא היא התלמיד, וכיצד היוגה יכולה להתאים עצמה לצרכיו - ולא להיפך.

עוד על הגישה שלי בהוראת יוגה אפשר לקרוא באתר.

אחד מהיסודות בהם נתמכת עבודתי ביוגה, היא נקודת המבט של יוגה תרפיסטית.

היוגה תרפיה הינה אימון משמר בריאות כשאנו חזקים ובריאים, ואמצעי למיצוי פוטנציאל הריפוי כשאנו פגועים, תוך לקיחת חלק אקטיבי בתהליך הריפוי. התהליך כולל שימוש בנשימה, מערכות שרירים פנימיות וחיצוניות ופיתוח התודעה לצורך הרחקת דפוסים מזיקים ואימוץ דפוסים מיטיבים. 

היכן?

מלמדת בנס ציונה, בסטודיו פרטי ברחוב צה"ל ובסטודיו של בית האזרח הוותיק שברחוב בן גוריון.

לשיעורים מגיעים תלמידים מנס ציונה, רחובות, ראשון לציון ושאר ישובי הסביבה - באר יעקב, מזכרת בתיה, גדרה, וכו'.

מתי?

הקבוצות מתקיימות בשעות הבוקר, אחה"צ והערב. תלמידים פרטיים מתקבלים לפי תאום מראש.

אתם מוזמנים להכנס ולהתעדכן במערכת השעות.

למי זה מתאים?

הצטרפות לקבוצות היוגה – למי שמחפש יוגה מאוזנת, שאיננה לוקחת לשום קיצון מבחינת האינטנסיביות הפיזית. לכאלו שמחפשים שיעורים שיש בהם הרבה גיוון ויצירתיות, ושיתנו להם כלים אשר ישמשו אותם גם בחיי היומיום – הן מבחינת התנהלות הגוף והן מבחינת הגישה ודרך החיים.

הצטרפות לקבוצות היוגה תרפיה – למי שמחפש תרגול עדין ומתון, שיש בו התמקדות באלמנטים התרפויטיים של היוגה. הדגשים בקבוצות אלה הם: השקטה כללית, מניעה/טיפול בכאבי גב, חיזוק מערכת הנשימה ומערכת שיווי המשקל, חיזוק עדין והדרגתי של מערכת השרירים הפנימיים (רצפת אגן, ליבה) וארגון היציבה.

קבלת טיפול פרטני – לאנשים בעלי קושי ייחודי, המעוניינים בתרגול שמתמקד באופן אישי באתגרים הספיציפיים שעליהם להתמודד איתם. לדוגמא: במצבי התאוששות מפציעה; בעיות נשימה; מחלות אוטואימוניות; כאבים כרוניים, מחלות כרוניות. או - למחפשים הדרכה במסע אישי לריפוי פנימי כחלק מתהליך של התפתחות אישית. גישת הטיפול מניחה בבסיסה שאנחנו רב-מערכת מורכבת, ויש לפנות אל כל רכיביה כחלק משלם אחד. מדובר בגישה טיפולית בה האדם לוקח חלק אקטיבי בתהליך הריפוי וההתחזקות שלו, ואיננו מסתפק בטיפול פסיבי. התרגול ביוגה שיקומית עוזר לאדם למצות את פוטנציאל הריפוי שלו בכל שלב בו הוא מצוי.