מורים/יוגה במרכז החדש לאומנויות המזרח/

יוגה במרכז החדש לאומנויות המזרח

ויג׳נאנה יוגה

התמחות: פראניאמה, מדיטציה, שעורים קבוצתיים, יוגה תרפיה, יוגה נשים, יוגה בהריון, גיל הזהב

כתובת: חזקיהו המלך, ירושלים, ישראל

טלפון: 054-5828372


יוגה במרכז החדש לאמנויות המזרח ירושלים. שיעורי היוגה המבוססים על זרם הויגנאנה יוגה וכוללים תרגול דינמי תרגול נשימה, התבוננות – מדיטציה (העצמת התודעה), הרפיה ויוגה נידרה הזדמנות להעצמת איכויות של יציבות ושקט, הרפיה וכח ריפוי בגוף ובתודעה כאחד.

המרכז לאמנויות המזרח ירושלים.

האם אפשר ״פשוט לתרגל״?לתת לתודעה להשתהות ולגלות איכויות של שקט, חופש ויציבות במרחבי הגוף והנשימה? האם אפשר לגעת דרך מרחבים אלו, בתובנות העולות מהחכמה היוגית, ולממשם בחיי היומיום?

השיעורים מתבססים על זרם הויג׳נאנה יוגה. הם כוללים תרגול ומפגש עם יכולות הגוף, התודעה והנשימה, בונים את הקשר ביניהם ומבססים את היכולת לתרגל מתוך התבוננות פנימה.

במהלך התרגול מתעצמת יכולת ההתבוננות והחקירה ומתפתחת הכרות עם דפוסי ההתנהגות שלנו בכל אחד ממרחבים אלו. כך עולה האפשרות לשינוי, ומתפתחים תנאים ויכולות לבניה של דפוסים חדשים, במרחב הפיזי והמנטאלי. התרגול מזמין אותנו לצאת למסע מרתק זה. מסע העובר בין ההבנות של מי שצעד בדרך זו לפנינו לבין התובנות העולות בנו מבפנים.

 

נועה אופק

עוסקת ביוגה ובמדיטציה משנת 1989. חיה ולמדה בהודו במשך תקופה ארוכה והשתלמה ביוגה ויוגה תרפיה בשיטת  Satyananda Yoga - Bihar School of Yoga

עוסקת בהוראת היוגה משנת 1995

עוסקת ביוגה טיפולית בקבוצות ובאופן פרטני, בהתאמה אישית משנת 2008

 

סוגי השיעורים:

• שיעור העמקה - בוגרי קורס מורים, מורים ליוגה ומתרגלים מנוסים:

הלימודים פונים למי שמעוניין להעמיק בתרגול ולחקור את הקשר בין רבדיו השונים.

המפגשים מתמקדים בהבנת מהותה העמוקה של היוגה ככלי לשינוי. במהלכם אנו חוקרים את השפעת תרגול התודעה - ההתבוננות, הפראניאמה והתנוחות, זה על זה, ואת יכולתם להשפיעה על השתנות דפוסים בגוף בנשימה ובתודעה.

במפגשים אלו אנו מחזקים את הקשר שבין התובנות העולות מתוך התרגול, להבנות העולות מתוך הטקסטים היוגים, ומגלים כיצד מתעצמת ההבנה כתוצאה משילוב ומתממשת על המזרון ובחיי היוםיום.

• יוגה תרפיה:

   שיעורים-טיפוליים קבוצתיים להתמודדות עם מצבים מורכבים במרחב הגוף והנפש, מצבי מתח וחרדה, סקוליוזיס (עקמת), תשישות כרונית, פיברומיאלגיה, הפרעות נשימה ואסתמה

 שעורים טיפוליים פרטניים לעבודה ממוקדת ומותאמת אישית . 

 סדרות מפגשים לעבודה קבוצתית עם פיברומיאלגיה, תשישות כרונית, כאבים ומצבי לחץ:

 הסידרה כוללת מפגשים קבוצתיים ואישיים, ומאפשרת הכרות וכניסה אל מרחבי התרגול היוגי לשיפור איכות החיים, בדרך המותאמת למתמודדים עם תיסמונות אלו.

 • שעורי הדרכה והעמקה ביוגה ככלי טיפולי - באופן אישי ובקבוצות לימוד

• שיעורי מתחילים וממשיכים

התרגול שם דגש על האפשרות לתרגל מתוך התבוננות פנימה והעצמת הקשר בין מרחבי הגוף הנשימה והתודעה.. השעורים בנויים כתהליך הדרגתי המאפשר לזהות דרך התירגול דפוסים הקיימים בגוף בנשימה ובתודעה ואת התנאים הדרושים לשינוי זה. 

 

מערכת השעות

יום א': 19:30-20:30 נשימה ומנוחה עמוקה. שיעור בזום

יום ג': 19:00-20:30 שיעור במרכז ובזום

יום ו', שעור העמקה: 08:00-09:30 שיעור במרכז ובזום

שיעור ניסיון – ללא תשלום!!

10% הנחה ניתנים לסטודנטים!!